Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Kampione për herë të 21-të, Tirana e basketbollit triumfon ndaj Besëlidhjes

Tirana shpallet kampione në basketbollin për meshkuj për sezonin 2022-2023, ndërsa triumfoi me përmbysje 2-3 ndaj Besëlidhjes në pallatin e sportit “Asllan Rusi”.

Kryeqytetasit ia dolën të siguronin titullin e 21-të kampionë në sfidën që e fituan me përmbysje nga 2-0 në 2-3, me rezultatin 89 me 64 pikë.

Lexo edhe:

Kjo ishte finalja e pestë mes këtyre dy ekipeve, me “bardheblutë” që arritën të siguronin këtë trofe të rëndësishëm sezonal.

Përballja ishte shumë e luftuar nga të dyja skuadrat, por Tirana mori situatën në dorë dhe dominoi, duke siguruar triumfin.

Sfida u shoqërua edhe me tensione, gjë që solli edhe ndërprerjen e saj për disa minuta, me takimin që rifilloi dhe në fund kryeqytetasit siguruan triumfin.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...