Premier League

Kampionët e Anglisë rinisin përgatitjet, Rodri është fytyra e re

Pas suksesit në Premier League, Fa Cup dhe Kupën e Ligës, skuadra e Manchester City-t i dhuroi vetes 50 ditë pushim, ndërsa sot ka nisur përgatitjet për sezonin e ri. Rodri ishte fytyra e re në shtëpinë e “citizens”, për të cilin kampionët e Anglisë derdhën në arkat e Atleticos së Madridit 70 milionë euro.

Sigurisht merkato e kampionëve të Premier Leagues nuk ka përfunduar dhe pritet që në ditët në vazhdim të ketë të tjera afrime, teksa nuk kanë munguar as rinovimet, nga Walker, i cili do të jetë pjesë e klubit deri në 2024-ën, te Zinchenko dhe Fernadinho, me këtë të fundit që e ka zgjatur kontratën me vetëm 1 vit.

Ndërkohë kërkesat e Guardiolës janë të qarta për drejtuesit e klubit, pasi nevojitet një mbrojtës dhe një mesfushor. City do ta nis sezonin me 4 gusht në finalen e Community Shield, në “Wembly” përballë Liverpoolit, teksa më pas nis gara në Premier League, me konkretisht më 10 gusht kundër West Ham në “Etihad Stadium”.

“Citizens” janë në pritje edhe të vendimit të UEFA-s, pasi rrezikojnë përjashtimin nga Champions League, për mos respektim të Fair Play-t Financiar, ndonëse shanset që kjo të ndodhë, janë minimale dhe të besuarit e Guardiolës do të synojnë këtë vit të “pushtojnë” Europën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency