Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Kampionët e Maqedonisë së Veriut nisin përgatitjet, miqësore me dy skuadrat e kryeqytetit

Kampionët e Maqedonisë së Veriut, Struga Trim Lum nisin përgatitjet për sezonin e ri futbollistik, 2024/2025. Skuadra e drejtuar nga trajneri Qatip Osmani do të marrë pjesë edhe në raundin e parë kualifikues të Champions League teksa synon që të zgjasë sa më shumë të jetë e mundur aventurën europiane.

Kundërshtarët e Strugës në raundin e parë kualifikues të Champions League:

Sakaq, klubi i Struga Trim Lum ka publikuar edhe ndeshjet miqësore që i nevojiten skuadrës për të rigjetur formën fizike. Në listën e miqësoreve bëjnë pjesë edhe dy takime me dy skuadrat e Tiranës, Partizanin dhe Tiranën.

Lexo edhe:

Konkretisht, ndeshja e parë do të jetë ndaj të kuqve në Pogradec më datë 24 qershor, ndërsa katër ditë më vonë, në Strugë përballë Tiranës. Ndërkohë, në plan janë edhe dy miqësore të tjera, me Tikvesh dhe Llapi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...