IPKO Superliga

Kampionët në fuqi presin kryesuesit aktualë, Prishtina udhëton drejt Klinës

Java e 13 e IPKO Superligës në Kosovë ngriti siparin dje me sfidën mes Llapit dhe Drenicës, ndërsa sot do të vijojë me 3 takime të tjera, që gjithashtu do të startojnë në orën 13:00 dhe do të transmetohen në ekranin e Supersport.

Kështu Prishtina e rilindur me Armend Dallkun në pankinë, do të udhëtojë drejt Klinës për t’u përballur me Dukagjinin, që momentalisht rezulton skuadra më e dobët e kampionatit, me vetëm 7 pikë të grumbulluara.

Kryeqytetasit janë ngjitur në kuotën e 23 pikëve, vetëm 3 pikë larg kreut ,që mund ta kapin sot nëse marrin pikët maksimale ndaj Dukagjinit, duke qenë se Ballkani do të luajë në një transfertë mjaft të vështirë.

Skuadra nga Theranda do të përballet me kampionët në fuqi, Feronikelin, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit. Ndonëse vendasit vijnë pas një momenti të vështirë dhe ndryshimit në pankinë, kjo sërish nuk ua heq atyre statusin e favoritëve për të marrë fitoren ndaj kryesuesve.

Sfida tjetër është ajo mes Trepçës ’89 dhe Vushtrrisë, ku skuadra vendase do të kërkojë suksesin e tretë radhazi për këtë sezon, që do ta largonte njëherë e mirë nga zona e ftohtë e rënies nga kategoria.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency