Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kampionët pa trajner, synohet ndihmësi i Pep Guardiolës

Celtic po kërkon për trajner të ri. Australiani me origjinë greke, Ange Postecoglou është emëruar trajneri i ri i Tottenhamit në Premier League. 57-vjeçari ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me klubin londinez.

Kampionët e Skocisë po studiojnë alternativa të ndryshme. Por një ndër emrat e preferuar të drejtuesve është Enzo Maresca.

Ish-mesfushori italian është pjesë e Manchester City si një nga ndihmësit e Pep Guardiolës. 43-vjeçari provoi një aventurë në Itali si trajner i Parmës, teksa ka drejtuar edhe skuadrën U23 të City.

Lexo edhe: 

Bisedimet mes palëve kanë nisur dhe skocezët po tentojnë të bindin Marescan të pranojë ofertën për t’u bërë timonieri i Celtic.

Problemi i vetëm lidhet me Leicester City, që gjithashtu kërkon italianin si trajner. “Dhelprat” u rrëzuan nga kategoria dhe synojnë të rikthehen sa më shpejt në elitën e futbollit anglez.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...