Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kampionët përforcojnë mbrojtjen, firmosin me shtatlartin e Kukësit

Partizani do të ketë një armë më shumë në mbrojtje në sezonin e ri.

SuperSport” mëson se “demat” kanë firmosur me mbrojtësin Altin Bytyçi.

Lexo edhe: 

Futbollisti që rinovoi në qershor me Kukësin ka zgjidhur kontratën me verilindorët për t’u bërë pjesë e kampionëve të Shqipërisë.

Lojtari ka gjetur gjuhën e përbashkët dhe pritet të bashkohet me skuadrën, për t’u integruar sa më parë me grupin.

22-vjeçari ka luajtur 90 ndeshje me Kukësin në të gjitha kompeticionet, duke shënuar dhe dy gola e tani është gati për një hap të madh në karrierë. Lojtari pritet të jetë gati për raundin play-off, nëse “të kuqtë” kalojnë më tej në Conference League.

Një përforcim me vlerë për Partizanin, që synim do të ketë të mbrojë titullin në edicionin e ri që nis me 26 gusht.

Në anën tjetër Kukësi humbet pjesë, duke u dobësuar akoma dhe më tepër e objektivi mbijetesë nuk do të jetë i lehtë për verilindorët.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...