Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Kampioni i Evropës gati për finalen e Tiranës, Mourinho një “armë” më shumë

Leonardo Spinazzola do të jetë vlera e shtesë e Romës për finalen e Tiranës. Rikthimi i tij ofron një gamë të gjerë zgjidhjesh për Mourinhon përpara ndeshjes kundër Feyenoordit në finalen e Conference League. Sigurisht që mbrojtësi i krahut nuk do të luajë nga minuta e parë, por mund të jetë alternativë për Zalewskin, i cili mbetet favorit.

Spinazzola shpreson të japë kontributin e tij në finalen e “Air Albanias”, pasi humbi atë të Evropianit, vitin e kaluar, për arsye dëmtimi.

Pas këputjes së tendinës në këmbën e majtë më 2 korrik kundër Belgjikës, ai u rikthye në fushë të hënën e kaluar për disa minuta kundër Fiorentinës dhe të shtunën u aktivizua titullar kundër Venezias. Ajo paraqitje e shkurtër në “Franchi” ishte fundi i një makthi. Edhe nëse erdhi ajo humbje për Romën, që rrezikon të komprometojë pozicionin e saj në Serinë A, për Leonardon ishte një mbrëmje për t’u mbajtur mend. Kundër Venezias, në 45 minuta që qëndroi në fushë demonstroi se ishte në rrugën e rikuperimit të plotë.

Spinazzola dëshiron ta mbyllë këtë sezon me një trofe dhe më pas të bëhet gati të jetë sërish protagonist.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...