Abissnet Superiore

Kamza firmos me Fustar, synon Tskhadadze

Kamza godet sërish me një emër të  njohur për futbollin shqiptart. Është  Ivan Fustar pë rforcimi më  i fundit në  klubin e ngjitur kë të  vit në Kategorinë  Superiore. Qendërmbrojtësi kroat i cili në  pjesën e parë  të  sezonit 2015-2016 ka luajtur 13 ndeshje në  kampionat me Flamurtarin, duke shënuar madje edhe dy gola,  ka firmosur kontratën që  e lidh për edicionin e ardhshëm me Kamzën ku pritet të  jetë  një  element kyc për sa i përket repartit të  mbrojtjes. Fustar i cili vjen nga aventura në  kampionatin kroat me RNK e Splitit,  është  një  element që  e njeh kampionatin shqiptar, cka i përshtatet projektit të  trajnerit Ndreu i cili kërkon një  skuadër menjëherë  kompetitive për ta nisur që  nga fillimi mirë  kampionatin.

Fustar vjen te Kamza vetëm një  ditë  pas firmave me Argjend Mustafën dhe Mërgim Nezirin, ndërsa në  ditët e kaluara me skuadrën u bashkua dhe Masato Fukui, Arrabal, Zefi, Halili, dhe Idrizaj. Klubi i drejtuar nga Presidenti Naim Qarri dhe që  gëzon edhe mbështetjen e Bashkisë  së  Kamzës dhe kryetarit Xhelal Mziu mbetet ndërkohë  në  tratativa intensive me të  tjerë  lojtarë  ku për sa i përket sulmit në  shënjestër janë  Sebino Plaku dhe një  tjetër ish i Flamurtarit, sulmuesi i Kombëtares Gjeorgjiane Bachana Tskhadadze.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency