Kategoria Superiore

Kamza–Luftëtari, duel mbijetese!

Në startin e këtij edicioni Kamza dhe Luftëtari kishin si objektiv zonën europiane, me skuadrat që kishin konfirmuar pjesën më të madhe të grupit që mbylli edicionin e kaluar.Nga e thëna në të bërë është në mes një det i tërë, dhe duket se Kamza me Luftëtarin po përjetojnë një realitet të hidhur që nuk e kishin çuar në mendje më parë. Këtë fundjavë në periferi të kryeqytetit luhet një duel mbijetese ndërmjet dy skuadrave që kanë treguar ulje-ngritje këtë edicion. Kamza ka ndryshuar 3 trajnerë që nga starti i sezonit, duke e nisur me Bledar Devollin, për të vijuar me Klodian Duron dhe tashmë drejtimi është lënë në duart e Ernest Gjokës. Ndërkohë Luftëtari ka trajnerin e dytë në drejtim pas largimit të Milos Kostic dhe ardhjes në krye të ekipit të Gentjan Mezanit. Tek Kamza situata nuk ka ndryshuar me lëvizjet e bëra, ndërkohë që pika e marë në Laç në sfidën e dytë të Gjokës është një pikënisje për kamzalinjtë. Zikaltërit kanë lënë zonën e ftohtë duke treguar se kura Mezani ka funksionuar edhe pse në javët e fundit jo gjithçka po shkon mirë. Ekipet kanë probleme financiare, tek Kamza presidenti Qarri ka kërkuar që bashkia të shlyejë detyrimet e veta, ndërkohë që në Gjirokastër situata është më e vështirë. Pavarësisht diferencës prej 4 pikësh në klasifikim, këto situata i bëjnë të dyja ekipet të jenë njësoj dhe 90 minutëshi i javës së 16-të të konsiderohet si një finale e parakohëshme mbijetese.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency