Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kamza, stadiumi gati për startin e Superiores

Teksa Kamza vijon pregatitjet për sezonin e ri që e sheh të rikthehet në Superiore, drejtuesit e klubit njëkohësisht janë po kaq intensiv në punimet në stadium. Impianti modest tashmë ka marë pamje dhe ritet që në startin e sezonit të jetë gati. Kamzalinjtë do të luajnë sfidën hapëse në transfertën e Zeqir Ymerit në Kukës, por 4 ditë më pas ndaj Skënderbeut stadiumi do të jetë gati. Tapeti i blertë është shtruar dhe gati për të pritur skuadrat teksa në ditët në vijim pritet të rregullohen edhe stolat kur do të qëndrojnë trajnerët dhe rezervat e ekipeve. Gjithashtu dhomat e zhveshjeve janë gati të restauruara ku kanë mbetur vetëm disa detaje. Nëse tribuna përkarshi është e tëra me stola nuk është e njëjta gjë për dy tribunat në krah të asaj qëndrore. Megjithatë mësohet që përpara sfidës me Skënderbeun e vlefshme për javën e dytë, edhe këto dy tribuna do të plotësohen me stola në mënyrë që të licensohen për të mirëpritur tifozët. Në total stadiumi i Kamzës pritet të kete një kapacitet rreth 4 mijë spektatorë, dhe licensimi i tij nëse janë plotësuar të gjitha kushtet e kërkuara nga federata pritet të vijë në ditët në vijim.

 

 

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...