Kategoria Superiore

Kamza surprizon Teutën, ngjitet në vendin e dytë

Kamza vijon të surprizojë, teksa ka mposhtur Teutën në ‘Niko Dovana’ dhe ka arritur përkohësisht në vendin e dytë të renditjes, Skuadra e Ndreut menaxhoi mjaft mirë lojën dhe ‘iu fal’ një supergoli të serbit Raçiç, për të marrë 3-pikëshin në Durrës.

Teuta ishte disi më kërkuese gjatë pjesës së parë, ndërsa skuadra e Ndreut bënte lojën e zakonshme, duke u mbrojtur me kujdes dhe kundërsulmuar rrezikshëm. Kamza gjeti avantazhin në minutën e 28’, kur sulmuesi serb Stevan Raçiç, mori një top në hyrje të zonës dhe goditi menjëherë duke shënuar një gol mjaft të bukur në portën e Kastratit.

Teuta nuk u pajtua me rezultatin dhe u hodh në sulm në pjesën e dytë, por u ‘tradhëtuan’ nga boshnjaku Dediç, që goditi me bërryl kundërshtarin dhe u ndëshkua me karton të kuq, duke lënë skuadrën me një lojtar më pak.

Gjithsesi, Teuta vijoi të ushtrojë presion, në kërkim të golit të barazimit, ndërsa pretendoi edhe për penallti në 2 momente, por nuk ishte i këtij mendimi gjyqtari kryesor. Nga ana tjetër, Kamza vijoi me strategjinë fillestare, duke u munduar të ulë ritmin e lojës dhe të dalë rrezikshëm në kundërsulm, ku në 2-3 raste mund të kishte shënuar edhe golin e dytë.

Përfundon 0-1 dhe Kamza ngjitet menjëherë në vendin e 2-të, me 23 pikë, 5 më pak se Skënderbeu dhe 1 më shumë se Kukësi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency