Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kamza, vijnë Argjend Mustafa dhe Mërgim Neziri

Argjend Mustafa dhe Mërgim Neziri janë zyrtarisht futbollistët më të rinj të Kamzës duke u bërë kështu blerja e 6 dhe 7-të e skuadrës kryeqytetase në këtë merkato. Mesfushori 24-vjecar nga Vushtria, Mustafa ka firmosur një kontratë që do ta lidhë për 2 vitet e ardhshme me skuadrën që drejtohet nga Ramadan Ndreu. Në pritje të emrave të tjerë si sulmuesi gjeorgjian Bachana Tskhadadze apo edhe mbrojtësit kroat Ivan Fustar, të cilët e njohin Kategorinë Superiore pasi kanë qenë pjesë e Flamurtarit në të kaluarën, Kamza ka zyrtarizuar afrimin e Argjend Mustafës.

24-vjecari është pjesë e kampionatit shqiptar që prej vitit 2012. Pasi luajti për 2 sezone te Besa e Kavajës ai u transferua te Partizani në 2014-tën por te të Kuqtë gjeti pak hapësira dhe në Janar të 2015-tës vendosi të kalonte te Laci. Në një sezon e gjysmë me kurbinasit Mustafa tregoi të gjithë potencialin e tij duke u shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Lacit. Me bardhezinjtë ai fitoi trofeun e Kupës së Shqipërisë që në sezonin e tij të parë ndërsa në kampionat numëron 46 paraqitje dhe 4 gola të realizuar. Në sezonin e fundit Mustafa ishte pjesë e Tiranës por për arsye dëmtimi nuk luajti asnjë ndeshje me bardheblutë në kampionat ndërsa tashmë ai është gati për aventurën e re te Kamza. Gjithashtu me Kamzën firmosi këtë të hënë dhe Mërgim Neziri, që do të jetë një vlerë më shumë për repartin e mbrojtjes dhe që vjen nga klubi i Prishtinës. Klubi i Kamzës kërkon të ndërtojë një skuadër të fortë që të mos e diskutojë mbijetesën në elitën e futbollit shqiptar. Pas portierit Argent Halili, mbrojtësit Hektor Idrizi, mesfushorëve Alfred Zefi e Bruno Arrabal e sulmuesit Masato Fukui, Kamza ka zyrtarizuar edhe Mustafën e Nezirin ndërsa është në pritje të goditjeve të tjerë. Objektivi kryesor për sulmin është Sebino Plaku ndërkohë që për mesfushën një opsion tjetër është edhe Argjend Malaj.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...