Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Kane mund të rikthehet te Tottenhami”, e vërteta e klauzolës

110 mln euro e shiti Tottenhami Harry Kane te Bayern Munchen, ndërkohë që presidenti i klubit londinez deklaroi gjatë ditës së mërkurë se sulmuesi mund të rikthehet një ditë te Spurs.

Kemi përfshirë një klauzolë riblerjeje të Kane… Dua ta falënderoj për gjithçka ka bërë për ne. Harry do të jetë gjithmonë i mirëpritur te Tottenhami.

Ai është pjesë e familjes, një anëtar shumë i dashur dhe i vlerësuar. Do të mbetet gjithmonë në historinë e Tottenhamit”, u shpreh Daniel Levy.

Lexo edhe:

Por si qëndron e vërteta e klauzolës së riblerjes së golashënuesit më të mirë në histori për klubin e Premier League dhe kombëtaren e Anglisë?

Shtypi britanik thekson se në akordin mes palëve klubi i Tottenhamit ka një avantazh të vogël nëse Kane vendos të largohet nga kampionët e Gjermanisë.

Në momentin që 30-vjeçari do të zgjedhë të nisë një tjetër aventurë larg Bayernit, atëherë Tottenhami do të ketë përparësi tratativash krahasuar me klubet e tjera të interesuara për shërbimet e goleadorit.

I cili ka firmosur për 4 vite me bavarezët. Deri në këtë fazë të sezonit, Kane ka realizuar 5 gola (+2 asiste) me skuadrën e Thomas Tuchel.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....