Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Kane: Në Madrid për fitore, te Bayerni edhe për shumë vite

Harry Kane u transferua verën e kaluar te Bayern Munich me misionin për të fituar trofe, kënaqësi që nuk e ka patur te Tottenhami. Bavarezët ndodhën në garë për triumfin në Champions League, turne ku kanë mbërritur në gjysmëfinale.

E para kundër Realit të Madridit u mbyll 2-2, me bomberin anglez që realizoi një nga golat e Bayernit. Kane do të tentojë me çdo kusht të shënojë edhe javën e ardhshme në Bernabeu.

Pasi dëshiron të jetë i pranishëm në finalen e madhe të Wembleyt (1 qershor) me Bayernin e tij. Në deklaratën pas ndeshjes, 30-vjeçari premtoi besnikëri ndaj klubit gjerman, duke theksuar se do të luajë për shumë vite në Bundesliga.

Lexo edhe: 

Unë kam ardhur këtu për të qëndruar shumë vite. Rrugëtimi ynë nuk ka qenë shumë pozitiv, por jemi në garë për fitimin e Championsit, që është edhe kompeticioni më i rëndësishëm dhe më i madh.

Ky trofe është shkaku pse zgjodha Bayernin, pikërisht për këtë kam ardhur këtu. Dua të luaj në këto ndeshje të mëdha. Dhe nuk ka ndeshje më të madhe se ajo e javës së ardhshme ndaj Realit në Madrid”, theksoi Harry Kane.

43 gola ka shënuar deri tani sulmuesi ishullor në sezonin e parë me rekordmenët e futbollit gjerman, ndërkohë që numëron edhe 11 asistime për shokët e skuadrës.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...