Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Kane: Më kërkuan shumë klube, ja pse zgjodha Bayern-in

Sulmuesi i Bayern Munich, Harry Kane foli në konferencën për shtyp në prag të debutimit të tij në Champions League me bavarezët kundër Manchester United.

Kane zbuloi se mes klubeve që e kërkuan në verë ishte edhe Manchester United, por shtoi se kalimin te Bayern e dëshironte sepse u treguan më këmbëngulës.

Lexoni edhe:

“Nuk e pashë finalen mes Bayern dhe United live në 1999, isha i vogël, por më vonë i kam parë disa herë momentet kryesore. Kur humbet në atë formë, gjithmonë të lë një shije të keqe në gojë dhe jam i sigurt se ende i lëndon fansat, por ne do të mund t’u dhurojmë atyre kujtime të reja. Në verë pata disa diskutime edhe me klube të tjera. Megjithatë, Bayern Munich ishte skuadra që kishte treguar më shumë interes se të gjithë të tjerët, prandaj vendosa të vij këtu. Manchester United është gjithashtu një klub i madh, por unë preferova Bayernin”-deklaroi Kane.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...