Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Kane të Bayern? Hoeness: Nëse është burrë i fjalës, ai do të luajë me ne!

Uli Hoeness, një nga menaxherët më të lartë të Bayern Munich, bëri një deklaratë të rëndësishme për Harry Kane, objektivi numër një i bavarezëve për sulmin këtë verë.

Në prononcimin e fundit për mediet, Hoeness u shpreh se nëse lojtari i Tottenham është një njeri që e mban fjalën, atëherë ai do të luajë me kampionët e Gjermanisë.

Lexo edhe: 

Nëse premtimi i tij mbahet, pra nëse e mban fjalën, ai do të jetë një lojtar i Bayern.”-deklaroi Uli Hoeness.

Nga kjo deklaratë ai lë të kuptohet se marrëveshja me lojtarin është një punë e përfunduar dhe tashmë mungon vetëm arritja e akordit me Tottenhamin, e cila nuk duket të jetë aq e lehtë për t’u gjetur.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...