Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kante drejt Serie A, dy “gjigantë” italianë në garë për mesfushorin unik

N’Golo Kante ndodhet në vitin e fundit të kontratës me Chelsea. Mesfushori unik është përballur me probleme fizike këtë sezon. Dëmtimet i kushtuan pjesëmarrjen në Kupën e Botës me Francën, ndërkohë që drejtuesit e Chelsea nuk kanë ndërmend të rinovojnë me 31-vjeçarin.

Në kushte të tillë, Juventusi dhe Interi janë gati të përfitojnë. Kante pëlqehet shumë nga dy klubet e mëdha italiane, që në janar do të nisin nga puna për të siguruar një akord me agjentin e lojtarit, i cili mund të nisë një aventurë të re larg Anglisë, aty ku luan prej vitit 2015.

Ndërkohë raportohet se drejtuesit e klubit londinez kanë kërkuar 20 milionë euro për të lënë të lirë Kante në merkaton e dimrit. Te Chelsea nuk duan ta humbasin me parametra zero në fund të sezonit.

Nga ana tjetër, Juventusi dhe Interi mund të presin verën e ardhshme për të siguruar falas një nga lojtarët më të mirë në planet në rolin e tij.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...