Premier League

Kante ka frikë të stërvitet, në Angli dyshojnë për pasaktësi të tamponëve

Në Premier League kanë rinisur seancat stërvitore individuale dhe në grupe të vogla, për tu përgatitur për çuarjen deri në fund të sezonit 2019-2020, megjithatë duket se jo çdo gjë ka shkuar sipas parashikimit.

Kështu ditën e djeshme drejtues të Federatës njoftuan se nga 748 persona të testuar, 6 prej tyre rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit dhe emrat nuk u bënë të ditur, por vetë ata u futën menjëherë në karantinë.

Kaq mjaftoi që mesfushori francez i Chelseat, N’golo Kante të ndjejë frikë për infektim dhe të kërkojë largimin nga qendra stërvitore e vijimin e stërvitjes nga shtëpia, ndërsa drejtuesit e klubit londinez e mirëkuptuan dhe e lejuan.

Megjithatë në shumë klube janë hedhur dyshimet se tamponët e përdorur për testimin e futbollistëve kanë qenë skarco, pasi për një pjesë të mirë të tyre nuk kanë konfirmuar nëse janë pozitivë apo negativë.

Më e rëndë bëhet situata kur sheh deklaratat e mbrojtësit të Watford, Adrian Mariappa, i cili del zbuluar dhe pranon se një nga 6 personat e rezultuar pozitivë është edhe ai, por thekson se është i habitur se si mund të ketë ndodhur kjo.

“Unë kam qenë shumë strikt dhe korrekt në zbatimin e rregullores për mbrojtjen nga koronavirusi dhe nuk e di ku mund të jem infektuar. Për më tepër, rezulton që jam pozitiv, ndërkohë që nuk kam pasur dhe nuk kam asnjë simptomë të tij”, tha Mariappa.

Drejtues të shumë klubeve kanë kërkuar që të ribëhen tamponët për të gjithë lojtarët, por nëse konfirmohet pasaktësia e tyre, atëherë do të rritet shqetësimi edhe në lidhje me kryerjen e tamponëve para çdo ndeshjeje, pasi kjo masë do të ishte e paefektshme pa një rezultat të saktë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency