Sport

Kaos me Asamblenë e KOKSH-it, 23 federatave u hiqet e drejta e votës

Institucioni më i lartë sportiv në vend, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) është përfshirë nga një kaos i vërtetë, teksa nga disa në ditë po befason me çuditë që po prodhon.

I mbledhur në mënyrë të dyshimtë në kohë pandemie, shkak për të cilin po përballet edhe me një betejë gjyqësore, KOKSh po përgatit në të njëjtën mënyrë edhe Asamblenë e 17 prillit, ku pritet të zgjedhë edhe drejtuesit e ri.

Në dokumentin e hartuar nga Komisioni Verifikimit dhe Etikës, (disponohen edhe nga Supersport) që nuk dihet se nga cilët persona përbëhet, por gjithsesi që për nga rëndësia duhet të ishte shumë zyrtar dhe në mënyrë protokollore duhej t’i dorëzohej anëtarëve të KOKSH bëhet e ditur se 23 Federata, për arsye të ndryshme, si mungesa e listës së aktiviteteve të vitit 2020, apo pagesës së kotës financiare të përvitshme nuk kanë të drejtë vote në Asamblenë e 17 prillit.

Mes federatave që nuk kanë të drejtën e votës në Asamble, janë edhe ajo e futbollit, mundjes, peshëngritjes dhe atletikës, teksa këto të fundit kanë sjellë shpesh edhe medalje në sportin shqiptar, por nuk do të mund të thonë fjalën e tyre.

Nga të njëjtat dokumente vërehet se kandidatët për kreun e KOKSh-it janë Fidel Ylli, Vojo Malo dhe Martin Biba, ndërsa Artan Shyti është skualifikuar për mungesë dokumentacioni.

Federatat e lëna pa të drejtë vote në Asamble e kanë quajtur të padrejtë pretendimin e Komisionit të Verifikimit dhe Etikës, teksa kanë sjellë në vëmendje edhe faktin që kanë marrë pjesë disa ditë më parë në Asamblenë e Jashtëzakonshme.

Permbledhje e Dokumentacionit per Asamblene e KOKSH 17 Prill, 2021 (1)

Permbledhje e Dokumentacionit per Kandidatet per Asamblene e KOKSH 17 Prill, 2021 (1)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency