Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Kaos në klubin francez, presidenti kërcënohet me jetë nga ultrasit

Nuk kanë fund telashet për Marseille në këtë fillim sezoni, teksa paraditen e të martës, klubi francez u përball me dorëheqjen e parevokueshme të trajnerit spanjoll Marcelino.
Ky i fundit erdhi në klubin francez në verë për të zëvendësuar kroatin Igor Tudor, por që në fillim u përplas me presidentin Pablo Longoria për eliminimin nga Champions League dhe krisja arriti maksimumin paraditen e të martës, kur Marcelino dorëzoi në zyrat e klubit dorëheqjen.
Megjithatë mediet franceze raportojnë se pas trajnerit, edhe presidenti Pablo Longoria po mediton largimin, pasi ka marrë kërcënim me jetë nga disa prej ultrasve të klubit të Marseille.

Lexoni edhe:

Raportet e presidentit me tifozërinë janë prishur prej kohësh dhe ky moment mund të shënojë edhe fundin e periudhës së tij në krye të Marseille, post që e mban që prej vitit 2020.
Vlen të theksohet se të gjithë këto zhvillime vijnë vetëm dy ditë para transfertës holandeze ndaj Ajaxit, në Europa League.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...