Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Kaos në Spanjë, skuadra spanjolle rrezikon përjashtimin nga UEFA për trukim ndeshjesh

Një lajm i keq vjen për Osasuna-n nga zyrat e UEFA-s.

Sipas raportimeve nga mediet spanjolle, UEFA mund të përjashtojë klubin nga kompeticionet europiane.

Lexo edhe: 

Osasuna e mbylli sezonin vendin e 7-të në La Liga, duke siguruar kështu pjesëmarrjen në Conference League, por organi më i lartë europian i futbollit ka hapur një çështje për klubin.

Kjo vjen pasi, Gjykata e Lartë ka dënuar anëtarët e bordit të periudhës 2012/13 dhe 2013/14, me akuzat e përvetësimit, mosdeklarimeve dhe korrupsionit.

Në veçanti, drejtuesit e asaj kohe te Osasuna akuzohen për fiksimin e një ndeshjeje të luajtur me Betis, për pagesën prej 400,000 euro për të mundur Valladolid-in dhe 200,000 euro të tjera për t’i lënë ata të fitojnë në Pamplona.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...