Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kapiten me Partizanin dhe Tiranën, mbyll aventurën 2-vjeçare në Rumani

Idriz Batha i ka dhënë fund aventurës 2-vjeçare në Rumani. Ish-kapiteni i Partizanit dhe Tiranës, ka njoftuar largimin nga ekipi i UTA Arad.

Mesfushori 31-vjeçar zhvilloi 77 ndeshje në total me skuadrën rumune, teksa shënoi edhe një gol në kampionat.

Dy vite të mrekullueshme, me vështirësi dhe lumturi. Dua të falënderoj të gjithë njerëzit me të cilët punova, në veçanti tifozët e UTA Arad”, shkruan në rrjetet sociale “luftëtari” i mesfushës.

Lexo edhe:

Batha ka dalë lojtar i lirë dhe po studion ofertat e ndryshme që ka marrë. Në Superiore përveç dy skuadrave kryeqytetase, lojtari gjirokastrit ka luajtur edhe me Flamurtarin, Teutën dhe Besën e Kavajës.

Batha dha një kontribut të madh në fitimin e titullit kampion nga Tirana në sezonin 2019/2020. Me bardheblutë e Egbos që riktheheshin në majën e futbollit shqiptar pas 11 vitesh.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...