Premier League

Kapiteni i del në mbrojtje CR7: E di mirë çfarë do të thotë sulmi i mediave

Shiriti i kapitenit në një skuadër është një simbol i rëndësishëm, pasi përfaqëson liderin. Kur Manchester United mori Harry Maguire nga Leicester, jo vetëm e pagoi 90 milionë euro, por investoi dhe te autoriteti i tij, duke i dorëzuar shiritin. Një gjest që nuk u vlerësua nga të gjithë, duke qenë se në skuadër kishte njerëz, De Gea mbi të gjithë me më shumë përvojë se mbrojtësi.

Pastaj erdhi dhe Ronaldo, dhe në sezonin e kaluar, shumëkush kishte sugjeruar se ishte portugezi ai që meritonte rolin e liderit dhe shiritin, por tani gjërat kanë ndryshuar. Maguire është në planet e Ten Haag, ndërsa portugezi kërkon largimin. Vetë Maguire ndërkohë kur ju kërkua një opinion në lidhje me Ronaldon ndërhyri në mbrojtje si një kapiten i vërtetë.

Cristiano është një futbollist i shkëlqyer dhe edhe një person i mrekullueshëm në dhomat e zhveshjes. Unë e di mirë se çfarë do të thotë të rrethohesh nga spekulimet e medias, por ai pëson edhe më shumë se unë. Gjithçka që bën vihet në lupën e mediave“.

E vështirë të mos t’i japësh të drejtë mbrojtësit që nuk duket aspak i prekur nga polemikat për rolin e tij të kapitenit, përkundrazi, e kupton mirë se kritikat konstante nuk ndihmojnë, madje as dikë si Cristiano Ronaldo. Gjithsesi duhet marrë në konsideratë se të dy e dinë, se kur vesh fanellën e Man United vihesh në qendër të vëmendjes mediatike, siç demonstronte së fundmi edhe klasifikimi i lojtarëve të Premier League që kishin marrë më tepër fyerje në rrjetet sociale, një klasifikim ky i dominuar nga lojtarët e Manchester United.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency