Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kapiteni tradhton Vllazninë në Laç, Egnatia dhe Teuta ndajnë nga një pikë

Kapiteni tradhton Vllazninë
Kapiteni tradhton Vllazninë

Vllaznia zhgënjen sërish, këtë herë në transfertën ndaj Laçit, ku u mposht me rezultatin 2-0. Kur pritej që kuqeblutë të bënin kthesën dhe të reduktonin distancën me kreun, ishte Laçi ai që reagoi dhe falë dy golave të shënuar nga sulmuesi Guindo, ia doli të marrë 3 pikë mjaft të vlefshme.

Ishte kapiteni Gurishta, që bëri një gafa në kufijtë e amatorizmit në minutën e 32-të, kur provoi të driblojë dy kundërshtarë si mbrojtës i fundit, por Guindo i rrëmbeu topin dhe shkoi i pashqetësuar drejt portës, për ta dërguar në rrjetë.

Në minutën e 43-të, kurbinasit zbritën me një tjetër kundërsulm të shpejtë me dyshen Babatunde- Guindo dhe sulmuesi ia doli ta dërgojë sërish topin në rrjetë, duke dyfishuar avantazhin.

Pjesa e dytë nuk prodhoi asgjë për t’u shënuar, teksa Laçi u falet tre pikëve për t’u larguar disi nga zona e ftohtë dhe Vllazninë që mbetet në kuotën e 37 pikëve dhe komplikon objektivin për një vend në zonën europiane.

LEXO EDHE:

Është mbyllur pa fitues ndeshja tjetër e javës së 26 të Superiores, ajo mes Egnatias dhe Teutës,. Në “Arena Egnatia” ishin vendasit që morën avantazhin të parët, me anë të mesfushorit Kasa në minutën e 26’.

Megjithatë durrsakët ia dolën të rikthejnë baraspeshën vetëm 12 minuta më vonë me sulmuesin shkodran Ildi Gruda, ndërsa Kallaku humbi një penallti në shtesë, duke bërë që rezultati të mbetej i pandryshuar…

Vlen të theksohet se takimi në Rrogozhinë u ndërpre për rreth 15 minuta në pjesën e dytë, për shkak të tensionit në tribunë, teksa u godit edhe arbitri i katërt, nga sendet e hedhura.

Me këtë barazim, Egnatia merr e vetme vendin e tretë, me 38 pikë, ndërsa Teuta mbetet në vendi ne 7, me 34 pikë të grumbulluara.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...