Kategoria Superiore

Kapllanaj: Vicente de Paulo është ndëshkuar rëndë, kompleksi përfundon së shpejti

Presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj, hodhi poshtë nëpërmjet një lidhjeje direkte në “FanZone” pretendimin e futbollistit Vincente de Paula, se nuk është paguar nga klubi ballshiot.

“Askujt nuk mund t’ia mbyllim gojën. Lojtari thotë se ka katër muaj pa u paguar, ndërkohë që nuk janë bërë ende katër muaj. Ka marrë muajin e parë (shkurt) dhe dy muajt e dhënë nga federata. Muaji tjetër ende nuk ka kaluar. Ky futbollist nuk asnjë muaj pa marrë pagë. Edhe muajin shkurt e  ka marrë paradhënie. E kemi paguar 1 mijë e pak euro neto, pasi bruto e ka 1.3.”

Kapllanaj sqaroi më tej se futbollisti është ndëshkuar rëndë për thyerjen e disiplinës dhe prishjen e imazhit të klubit, duke dhënë ndoshta paralajmërim edhe për të tjerët.

“Ka marrë një masë shumë të rëndë ndëshkimore për atë që ka bërë dhe kjo do të ndodhë për këdo që dek kundër klubit dhe thyen rregulloren. Po të kishte ndonjë ankesë, ka organe ku mund të ankohej.”

Famlija Kapllanaj po përfundon edhe kompleksin sportiv që do t’i shërbejë klubit, një investim që nuk ka gjetur asnjë mbështetje nga bashkia.

“Nga emërimi i kryetarit të ri, kemi patur zero mbështetje apo investime nga bashkia. I gjithë investimi ka qenë i familjes sime. Vazhdon projekti i kompleksit, është drejt përfundimit.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency