Serie A

Karamoh e mbyll me Interin, sot kryen vizitat mjekësore te skuadra e re

Yann Karamoh mund të cilësohet një futbollist i Parmës tashmë, pasi emilianët kanë arritur akordin me Interin dhe 21-vjeçarin francez, i cili pritet që të kryejë vizitat mjekësore sot dhe të firmosë kontratën me klubin e ri.

Pas dy sezonesh, një rin prej të cilëve në Milano dhe tjetrin në huazim te Bordeaux, Inter vendosi të shesë Karamoh te Parma për shifrën e 13 milionë eurove, duke ruajtur edhe 50 % të parave nga një rishitje e mundshme e francezit.

Sulmuesi 21-vjeçar iu bashkua Interit në verën e 2017-ës dhe në sezonin e parë luajti disa ndeshje, duke shënuar edhe një gol spektakolar ndaj Bolognës, ndërsa sezonin e dytë u huazua te Bordeaux, ku luajti rregullisht.

Te Parma francezi do të ketë mundësi të luajë rregullisht dhe të shprehë talentin e tij, ndërsa rol të rëndësishëm në këtë transferim luajti edhe trajneri D’ Averssa, i cili i garantoi Karamoh një fanellë titullari në krahët e sulmit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency