Merkato

Karius nën shok,Liverpooli këmbëngul për Allison

Paraqitjet e para në miqësore të Liverpoolit treguan edhe njëherë që Loris Karius nuk e ka kaluar ende traumën psikologjike për finalen e humbur në Kiev ndaj dhe drejtuesiit kanë vendosur të insistojnë për brazilianin Alisson. Oferta për Romën është 60 milionë euro menjëherë dhe 5 milionë euro të tjera në formë bonusi ndërsa për gardianin brazilian një kontratë 5-vjeçare prej 6 milionë euro në vit. Për momentin Liverpool duket në avantazh ndaj Real Madrid për Alisson dhe gjasat janë që Roma të dorëzohet përpara një oferte të tillë.

To Top