Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Karsdorp dërgon dokument zyrtar, justifikon mungesën në grumbullim me Romën

Pas akuzave publike të Jose Mourinhos, që drejtoi gishtin nga Rick Karsdorp menjëherë pas ndeshjes me Torinon, futbollisti holandez po përgatit largimin nga Roma dhe hapi i parë ka qenë mos paraqitja në grumbullimin e nisur pak ditë më parë në Trigoria.

Karsdorp ka dërguar një certifikatë shëndetësore në klubin verdhekuq, ku shpjegon se nuk është paraqitur në grumbullim, pasi nuk është në gjendje të mirë psikologjike, teksa dokumenti mban firmën e mjekut të tij familjar.

Gjithçka duket si një lëvizje taktike për të përgatitur një divorc pse jo edhe me kosto zero në muajin janar, ndërsa nga ana tjetër klubi i Romës ka kthyer përgjigje, ku tregon gatishmërinë ta ndihmojë, nëse holandezi rikthehet në kryeqytetin italian.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...