Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Karton të verdhë pas 40 sekondash lojë, rekordi i ri në “Bernabeu”

Sigurisht që nuk shpresonte të thyente një rekord të tillë. Lucas Tousart, futbollist i Union Berlinit, ka hyrë në historinë e “Santiago Bernabeut”, një stadium që ka pritur shumë ndeshje legjendare të Champions League dhe që ka qenë dhe vazhdon të jetë shtëpia e kampionëve të mëdhenj.

Lexoni edhe:

Ish-mesfushori i Lyonit, tani pjesë Union Berlinit, mori një karton të verdhë pas vetëm 40 sekondash lojë për një faull ndaj Luka Modricit, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm të Ramelow, i cili u ndëshkua pas pak më shumë se dy minutash në 1998, kur mbante veshur fanellën e Bayer Leverkusenit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...