Itali

Kastrati eliminon Dermakun, mbrojtësi dëmtohet dhe e mbyll ndeshjen para kohe!

Lecce është eliminuar në raundin e parë të Kupës së Italisë teksa është mposhtur në shtëpi nga ana e Cittadellas. Në fakt, koha e rregullt u mbyll me rezultatin 1-1, por në kohën shtesë miqtë u treguan cinikë duke shfrytëzuar mundësitë e paraqitura dhe shënuan edhe dy herë të tjera, ndërsa vendasit realizuan edhe një tjetër gol që shërbeu sa për statistikë me 120 minutat që u mbyllën me rezultatin 2-3.

Brenda kësaj ndeshje pati edhe një sfidë mes lojtarëve të kombëtares, Kastriot Dermaku i Lecces dhe Elhan Kastrati i Cittadellas. Portieri festoi në fund, ndërsa nga ana tjetër, mbrojtësi përvecc eleminimit duhet të shqetësohet edhe për një dëmtim që nuk e lejoi të luante për 90-minuta pasi u zëvendësua që në pjesën e parë, saktësisht në minutën e 22-të.

Sakaq, Cittadella e Elhan Kastratit në raundin pasardhës të Kupës së Italisë do të përballet me fituesin e cciftit Palermo-Torino.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency