Kategoria Superiore

Kastrioti, e ka vetë në dorë fatin e saj!

Kastrioti erdhi nga hiçi për të tentuar mbijetesën deri në sprintin final. Triumfi ndaj Flamurtarit u shoqërua me humbjen e Tiranës në derbi, kombinimi i duhur i rezutlateve që çon tashmë Kastriotin të shpresojë realisht për të qëndruar mes më të mirëve. Periudha e dhuratave përfundoi dhe tashmë kur kanë mbetur 3 javë deri në fund gjithçka varet nga këmbët e vetë krutanëve. Diferenca me Tiranën është shkurtuar në 2 pikë ndërkohë që fundjava e ardhshme rezervon përballjen direkte midis tyre në Selman Stërmasi.

Një duel që vlen sa i gjithë sezoni, pasi krutanët kanë mundësinë të bëjnë rokadën në klasifikim me bardheblutë për të ruajtur deri në fund pozitat që i sigurojnë mbijetesën. Deri fundjavën e kaluar skuadra e Bledar Devollit përveçse ka tentuar të marrë rezultatet e veta ka patur vëmendjen edhe tek dhuratat që vinin nga stadiumet e Kategorisë Superiore, duke përfituar në maksimum nga ndalesat e rivalëve.

Në rifillimin e kampionatit në muajin janar situata e Kastriotit ishte e pashpresë, ndërkohë që në 15 javët e luajtura janë 8 fitore, 4 barazime dhe vetëm 3 humbje. 28 pikë të cilat kanë vlejtur për të synuar deri në fund mbijetesën me një emër të madh të futbollit shqiptar si Tirana. Tashmë gjithçka varet nga vetë djemtë e drejtuar nga Devolli, pavarësisht se kalendari deri në fund nuk është i favorshëm, pasi dueli direkt me Tiranën shoqërohet nga sfida në shtëpi me Teutën dhe më pas transferta me Kukësin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency