Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kastrioti gjen kapitenin e ri, rinovon kontratën me mesfushorin shkodran

Abaz Karakaçi ka rinovuar kontratën me skuadrën e Kastriotit, ku pas largimit të Sokol Nezirit në drejtim të Flamurtarit, 29-vjeçari do të mbajë shiritin e kapitenit te krutanët.

Burime për “Supersport.al” bëjnë me dije se mesfushori do të luajë me Kastriotin edhe për të paktën një sezon tjetër.

Karakaçi është një nga emrat më të rëndësishëm të ekipit krutan, ndërsa edicionin që u mbyll luajti në 34 ndeshje në Abissnet Superiore, në të cilat shënoi një gol.

Shkodrani luan për skuadrën e Kastriotit që nga sezoni 2019-2020, teksa tashmë do të ketë një rol shumë të rëndësishëm në ekip.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...