Kategoria Superiore

Kastrioti me projekt serioz, përforcime të reja dhe afatgjata

Në një kohë kur në kampionatin shqiptar diskutohet nëse numri i lojtarëve të huaj duhet rritur, Kastrioti është skuadra e vetme që projektin e ka bazuar te lojtarët e perspektivës. Afrimet në merkato e konfirmojnë këtë, me klubin që i ka vendosur në dispozicion trajnerit Plori futbollistë të talentuar, të cilët kanë nënshkruar kontrata afatgjata.

Kastrioti zyrtarizoi afrimin e Julian Shehut, por edhe të sulmuesit të ri, Patrik Bardhi. Shehu është një lojtar i ri në moshë, vetëm 20-vjeçar, që kthehet në Shqipëri pas aventurës së sezonit të kaluar me grekët e Panilakosit. Mesfushori firmosi kontratë 3-vjeçare me krutanët.

Tjetër afrim i perspektivës është edhe sulmuesi Bardhi, i cili u largua si lojtar i lirë nga Tirana, pavarësisht se sezonin ka luajtur mbi 500 minuta nën urdhrat e Ze Marias, duke realizuar edhe dy gola. Nga situata e krijuar rreth sulmuesit 20-vjeçar përfitoi Kastrioti, që u bindën pas provës disa-ditore, me lojtarin që dha sinjale të mira në fazën përgatitore në Bullgari.

Edhe për Patrik Bardhin kontrata e firmosur është 3-vjeçare. Investimi te lojtarët e rinj dhe marrëveshjet afatgjatë, konfirmojnë se te Kastrioti nuk mendojnë të jenë thjesht kalimtarë në Kategorinë Superiore, por kanë hedhur bazat e një projekti të ri dhe afatgjatë, duke qëndruar gjatë në elitën e futbollit shqiptar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency