Kategoria Superiore

Kastrioti ndaj Tiranës për të mbajtur të hapur “luftën” për mbijetesë

Një kampionat mund të jetë ekzaltues, i mërzitshëm, i luftuar apo i mbyllur pa ardhur faza finale. Të gjithë ata që e ndjekin futbollin e përjetojnë me shumë këtë sport nëse ka betejë deri në frymarrjen përfundimtare dhe në këtë pikë një skuadër në Kategorinë Superiore e ka kthyer në mision zgjatjen e garës për mbijetesë. Me përjashtimin e Kazmës nga kampionati i më të mirëve, Kastrioti është i vetmi ekip që mund ta vendosë në vështirësi Luftëtarin dhe një sfidë vendimtare për krutanët do të jetë ajo e kësaj fundjave ndaj Tiranës. Nëse skuadra e Devollit dorëzohet atëherë diferenca me gjirokastritët do të shkonte në 7 pikë, c’ka praktikisht do të përkthehej në fundin e betejës së parë të Superiores dhe atëherë fokusi do të qëndronte vetëm tek titulli dhe lufta për Europë.

Në këtë përballje vendimtare jo vetëm për Kastriotin, por në tërësi për emocionet e garës së Superiores që rrezikon ta mbyllë luftën për qëndrimin në kategori që në mes të marsit, krutanët vijnë me armatë të plotë, ndërkohë që presin “ok” e komisionit të licensimit në lidhje me fushën sportive “Redi Maloku”. Nëse do të luhet në Fushë-Krujë atëherë klubi do ta paguajë gjysmën e dënimit dhe do të ketë tifozë në stadium, në të kundërt Kastrioti–Tirana do të zhvillohet me dyer të mbyllura.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency