Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kastrioti njofton zyrtarizimet e radhës, një portier e një mesfushor

Të tjera nënshkrime nga Kastrioti në limitet e merkatos verore. Klubi krutan ka zyrtarizuar firmat me Livio Malajn dhe Abjel Bejzaden.

“Malaj luan në rolin e portierit, teksa më parë ka qenë pjesë e Laçit, Partizanit dhe Lushnjës. Ndërsa Bejzade është mesfushor dhe vjen te Kastrioti pas një përvojë me Turbinën e Cërrikut. Gjithashtu ka qenë pjesë edhe e ekipit të NK Lokomotiva në Kroaci, Laçit dhe Korabit në Shqipëri. KS Kastrioti i’u uron mirëseardhjen të dy lojtarëve dhe një sezon sa më pozitiv me fanellën tonë,” shkruhet në njoftimin e klubit të Kastriotit.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...