Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kastrioti rikthen trajnerin shpëtimtar të sezonit të kaluar

Emiljano Çela rikthehet te Kastrioti. 37-vjeçari, i cili u largua pas disfatës të rëndë 4-0 përballë Tiranës në kampionat,  ka marrë vendin e Ardian Memës.

Përvoja e këtij të fundit te Kastrioti zgjati më pak se dy muaj. Vetë klubi nëpërmjet rrjeteve sociale bëri të ditur se trajneri tiranas ka dhënë dorëheqjen, e cila është pranuar nga drejtuesit e klubit.

Në sezonin 2021-2020, krutanët me Emiljano Çelën e mbyllën kampionatin në vendin e shtatë, duke arritur objektivin mbijetesë, teksa edhe këtë sezon trajneri 37-vjeçar synon të shpëtojë skuadrën nga rënia (aktualisht ndodhet në vendin e fundit, me 20 pikë).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...