Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Trajneri i Kastriotit largohet dy muaj pas emërimit

Ka zgjatur më pak se dy muaj përvoja e Ardian Memës në krye të skuadrës së Kastriotit. Klubi krutan ka njoftuar nëpërmjet kanaleve zyrtare se trajneri tiranas ka dhënë dorëheqjen, e cila është pranuar nga drejtuesit e klubit.

Ardin Mema e mori drejtimin e Kastriotit në mes të dhjetorit, menjëherë pas largimit të Emiliano Çelës si rrjedhojë e humbjes 4-0 përballë Tiranës.

Mema e nisi me fitore 1-0 ndaj Vllaznisë këtë eksperiencë në Krujë, por rezultatet e mëvonshme nuk ishin ato që pritej. Kastrioti nën drejtimin e Memës ka marrë, veç fitores me shkodranët, pesë humbje në kampionat dhe dy barazime, ndërsa në Kupë eliminoi Dinamon me një fitore dhe një barazim në përplasjen e dyfishtë.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...