Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Katar 2022, dëshira e një gjermani: Argjentinë-Brazil tjetër nivel, pse dua ta fitojë Messi

Kupa e Botës është i vetmi trofe që i mungon Lionel Messit. Katar 2022 mund të jetë Botërori i fundit për 35-vjeçarin, i cili shpreson të rikthejë Argjentinën në majë të botës.

Kombëtarja latine është pjesë e grupit C me rivalë si Meksika, Polonia dhe Arabia Saudite. Jurgen Klinsmann e ka provuar shijen e Kupës së Botës, të cilën e fitoi me Gjermaninë e tij në Itali 1990.

Në një prononcim për Ole, ish-sulmuesi i shquar u ndal te Botërori i Katarit (20 nëntor-18 dhjetor), duke shprehur dëshirën e tij që në fund të shpallen fitues Argjentina dhe Lionel Messi.

Për momentin shoh Argjentinën dhe Brazilin si kandidatë për fitimin e Botërorit. Më pas vijnë Anglia, Spanja, Franca, Gjermania dhe Portugalia, që gjithsesi do e kenë të vështirë të mposhtin kombëtaret latine.

Argjentina duhet të kishte fituar disa Kupa Bote të tjera pas humbjes në Itali ’90. Ndoshta kjo do të ndodhë në Katar. Dua ta fitojë Argjentina, veçanërisht për Messin. Ndoshta si dhuratë për Krishtlindje”, deklaroi Klinsmann.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...