Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Katar 2022/ Japoni-Kroaci, Brozovic thyen rekordin që vendosi vet në Rusi 2018

Marcelo Brozovic ka vendosur një rekord të ri në Katar 2022. Në ndeshjen me Japoninë, të cilën Kroacia e fitoi vetëm pas penalltive dhe siguroi fazën e çerekfinaleve, performanca që bie më shumë në sy është ajo e Brozovic.

Kroati ka vendosur një rekord të ri, duke thyer shifrat e vendosur po nga ai, por në Botërorin Rusi 2018.

Në 90 minuta në fushë e lojë dhe së bashku me kohën shtesë kroati përshkoi 16.7 kilometra, nga 16.33 që kishte bërë në Rusi katër vite më parë.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...