Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Katar 2022, kombëtarja afrikane tenton “ish”-in e Interit për stolin

Maroku ka piketuar një italian si trajnerin e ri të kombëtares, që gjashtë ditë më parë ndërpreu bashkëpunimin me Vahid Halilhodzic. I përzgjedhuri i FRMF (Federata Marokene e Futbollit) është Walter Mazzarri.

60-vjeçari ka një eksperiencë të madhe pasi ka drejtuar klube si Inter, Napoli, Sampdoria, Cagliari, Torino, por edhe Watford në Premier League. Bisedimet mes palëve vazhdojnë dhe akordi final është afër.

Halilhodzic e mbylli Marokun për shkak të disa mosmarrëveshjeve përpara fillimit të Botërorit Katar 2022. Kombëtarja afrikane është pjesë e grupit F në Kupën e Botës, aty ku do ketë kundërshtarë Belgjikën, Kroacinë dhe Kanadanë.

LEXO EDHE: Trajneri më i pafat që ekziston/ Shkarkohet para Botërorit, hera e tretë që i ndodh!

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...