Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Katar 2022, Mancini: Nuk u penduam shumë!

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka shprehur edhe njëherë keqardhjen që skuadra e tij nuk ndodhet në Katar për Kupën e Botës.

Fakti që nuk u penduam shumë, shpresoj që kjo të mos ndodhë më, sepse Italia duhet të jetë atje, është e vërtetë që është një Botëror i veçantë, por është gjithmonë një Kupë Bote dhe është më mirë të jesh atje”-tha ai në një reagim të bërë së fundmi në mediet italiane.

Kështu Mancini përsërit hidhërimin e tij për Botërorin që po zhvillohet në Katar, që Italia e përjeton si spektator.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...