Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Katar 2022, Musiala zbulon tre favoritët e këtij Botërori përveç Gjermanisë

Mesfushori i Bayern Munich, Jamal Musiala ka folur së fundmi për Botërorin Katar 2022.

Sipas gjermanit skuadra e tyre është një nga ekipet që e meriton Kupën e Botës.

Unë mendoj se kemi një ekip vërtet të mirë me të cilin mund të arrijmë shumë larg. Cilësia është në dispozicion për të qenë një kandidat i mirë për trofeun. Ne shkojmë në turne me mentalitetin që të jemi në gjendje të fitojmë kupën. Duhet të besosh se fiton. Unë e bëj këtë.”– tha ai.

Ndërsa më tej Musiala zbuloi skuadrat e tjera që sipas tij janë favorite në këtë Botëror.

I pyetur se cilët janë favoritët e triumfit për të, 19-vjeçari përgjigjet: “Janë shumë: Brazili është në top formë, Argjentina, gjithmonë duhet të llogaritësh Francën”.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...