Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Katar 2022/ Nuk duron më, Enrique: E mërzitshme, duhet t’u mësojmë trajnerëve punën!

Luis Enrique është mërzitur duke parë ndeshjet e Kupës së Botës në Katar.

Këtë e deklaroi vetë trajneri i Spanjës kur foli në “Twitch”, ku theksoi se futbolli është një shfaqe dhe në atë mënyrë duhet të trajtohet.

“Kemi arritur në një pikë ku jemi të humbur. Gjëja e parë që duhet t’u mësojmë trajnerëve është se është një shfaqje, një shfaqje. Nëse ka 50,000 apo 100,000 spektatorë në stadium, duhet të mendojmë se atëherë ka miliona të tjera në shtëpi. Është si të shikosh një shfaqje që të mërzit. Në fund të fundit, askush nuk shkon më në teatër. Problemi është se nevojat e trajnerit i detyrojnë të gjithë të luajnë në mbrojtje. E shihni në Kupën e Botës që ata sulmojnë vetëm kur kanë pësuar. Unë i shoh gjërat ndryshe, mendoj se është një shfaqje dhe duhet të përpiqesh t’u tregosh njerëzve se dëshiron të luash për tifozët.”-tha ai.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...