Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Katar 2022/ Shënoi ndaj Francës, sulmuesi njofton tërheqjen nga Kombëtarja

Wahbi Khazri ka njoftuar tërheqjen nga kombëtarja e Tunizisë pas eliminimit në fazën e grupeve.

Sulmuesi ishte protagonist në suksesin e vetëm në ndeshjen e fundit atë ndaj Francës, një rezultat historik, por që nuk mjaftoi.

31-vjeçari debutoi me Tunizinë në vitin 2013 dhe në total numëron 74 ndeshje dhe 25 gola, i dyti në listën e golashënuesve.

Kundër francezëve ishte goli i tretë për të në një Botëror, pas dy rrjetave në Rusi 2018 ndaj Belgjikës dhe Panamasë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...