Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Kategoria e Parë/ Besa i falet një nigeriani, Turbina feston për herë të parë

Festojnë Besa dhe Turbina në Kategorinë e Parë, teksa përfundoi në barazim 1-1 sfida mes Besëlidhjes dhe Burrelit. Skuadra nga Kavaja iu fal golit të nigerianit Chinonso Onuh pas gjysmë ore lojë për të thyer Lushnjen.

Fitorja e sotme në stadiumin e Peqinit, ka ngjitur Besën në kuotën e 12 pikëve, po aq sa numërojnë edhe Skënderbeu e Korabi, të cilët nuk e kanë zhvilluar akoma takimin e javës së tetë.

Turbina mposhti 3-0 Tërbunin në fushën e saj. Fitorja e parë në kampionat për skuadrën nga Cërriku, që mori pikët maksimale falë golave të Laroshit me panallti (15’), ndërkohë që realizoi dy herë edhe nigeriani Ahanonu.

Sërish barazim 1-1 për Besëlidhjen pas atij ndaj Skënderbeut. Ekipi lezhian e mbylli në disavantazh pjesën e parë ndaj ekipit matjan, me këta të fundit që gjetën golin me anë të Klajdi Kryemadhit (41’).

Besëlidhja reagoi dhe evitoi humbjen falë realizimit të brazilianit Da Silva në minutën e 49’. Lezhianët renditen në vendin e nëntë me 9 pikë. Po kaq numëron edhe Burreli.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...