Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Kategoria e Parë/ Dinamo bën detyrën, ndalet Flamurtari, ngjiten Skënderbeu e Korabi

Kategoria e Parë
Kategoria e Parë

Dinamo vrapon drejt rikthimit në Kategorinë Superiore. Blutë e kryeqytetit kanë triumfuar me rezultatin 2-1 ndaj Luzit dhe janë shkëputur në krye me 27 pikë, 3 më shumë se Korabi i vendit të dytë.

Redon Danaj shënoi dy gola të shpejtë për Dinamon, ndërsa në fillim të pjesës së dytë, kavajasit rihapën takimin me autogolin e Imamit, por pa arritur të shmangin humbjen.

Zhgënjen në ndeshjen e parë të vitit Flamurtari, që u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Apolonia në Fier. Pavarësisht një merkatoje të bujshme, vlonjatët ishin larg pritshmërive dhe me humbjen e sotme zbritën në vendin e katërt me 22 pikë.

Nga ana tjetër, Korabi i falet golit të Vilson Lilës për të marrë tre pikët në transfertën lezhjane ndaj Besëlidhjes dhe për t’u ngjitur në vendin e dytë, menjëherë pas Dinamos.

Vijon ngjitjen edhe Skënderbeu, që pasditen e sotme triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Lushnjës, teksa golat për korçarët u shënuan nga Abubakari në të 67-ën dhe Dean Liço në të 89-ën me penallti.

Rezultatet e Kategorisë së Parë:

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...