Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Kategoria e Parë/ Fitorja e tretë radhazi, Apolonia i falet golit të Omerit

Apolonia regjistroi sot fitoren e tretë radhazi në Kategorinë e Parë. Skuadra fierake mposhti 1-0 Orikun, sfidë që u zgjidh në pjesën e dytë.

Stefano Omeri realizoi golin e fitores në minutën e 75’. Ekipi mik e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të Malos (86’).

Lexo edhe:

  1. Cikalleshi: Ndeshja më e vështirë me Poloninë, të mësojmë nga e shkuara
  2. “Pse sheh?” Mourinho sherr me presidentin e Lazios, Lotito: Po ti kush je?
  3. Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi
  4. “Xhaka është treguar fenomenal”, Arteta: I thashë se do të shënonte

Me suksesin e sotëm, Apolonia është ngjitur në vendin e gjashtë me 28 pikë, po aq sa numëron edhe Besa.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...