Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Kategoria e Parë një hap larg finishit, katër skuadra zbresin në të dytën

Është mbyllur java e parafundit në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar, aty ku janë dhënë tashmë disa nga verdiktet, me Skënderbeun e Dinamon që kanë siguruar rikthimin në Superiore dhe Turbinë, Orikun, Besëlidhjen e Tërbunin, që kanë rënë në Kategorinë e Dytë.

Pasditen e sotme, ishin Flamurtari, Tomori dhe Apolonia e Fierit, që fituan ndeshjet përkatëse ndaj Besëlidhjes, Korabit dhe Luzit, duke siguruar kështu një vend në zonën Play Off për t’u rikthyer në Superiore.

Lexo edhe:

Vendi i katërt i zonës Play Off do të vendoset vetëm në javën e fundit, teksa pretendente janë Korabi, Luzi e besa e Kavajës, me këtë të fundit që triumfoi 0-1 në Korçë pasditen e sotme.

Sa i përket Play Out-it për rënien në Kategorinë e Dytë, janë Lushnja, Burreli e Besa që do të duelojnë në javën e fundit për dy vende, teksa dy skuadrat e fundit kanë ndeshje direkte në Kavajë.

Rezultatet e javës së 25-të:

Renditja pas javës së 25-të:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...