Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Kategoria e Parë/ Shpëtojnë Besa dhe Lushnja, Luzi bie në të Dytën

Shpëtojnë Besa dhe Lushnja, ndërkohë që Luzit i kushtoi rënien në Kategorinë e Dytë humbja 1-0 me Flamurtarin. Peruani Sebastian La Torre shënoi golin e fitores për kuqezinjtë nga Vlora.

Burreli triumfoi 2-3 me përmbysje në derbin përballë Korabit, teksa goli i Denis Ballës i dhuroi Besës tri pikët në Fier.

Lexo edhe: 

Dueli Lushnja-Kastrioti nuk prodhoi asnjë gol. I njëjti rezultat u regjistrua edhe në përballjen Vora-Bylis.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...