Futboll

Kategoria e Parë zbardh të Hënën kalendarin

Kategoria e Parë zbardh të Hënën e ardhshme axhendën për sezonin futbollistik 2017-2018. Në ditën e parë të javës tretë në zyrat e Federatës Shqiptare do të hidhet shorti për sezonin e ri. Kështu 20 skuadrat pjesëmarrëse në grupet A dhe B do të mësojnë rrugëtimin e tyre. Vonesat në hedhjen e shortit kanë ndodhur për shkak se disa prej klubeve të kësaj kategorie nuk plotësonin kriteret e licensimit. Por tashmë që gjithcka është gati do të mësohet edhe kalendari i sezonit të ri. Skema është e njëjtë me atë të vitit të kaluar dhe rivaliteti për tu ngjitur në elitën e futbollit shqiptar do të jetë shumë i madh ashtu si lufta për të qëndruar në Kategorinë e Parë.

20 skuadrat do të jenë të ndara në dy grupe me nga 10 skuadra ku e para e cdo grupi siguron ngjiten në Kategorinë Superiore, vendi i fundit rrëzohet nga kategoria ndërsa dy ekipet që do të renditen të 9-tat do të luajnë sfida play-outi për të siguruar qëndrimin me skuadra nga Kategoria e 2-të. Risia në këtë sezon të Kategorisë së Parë është padikutim Tirana që është vendosur në grupin B. Skuadra më e titulluar në vend do të luajë për herë të parë në një kategori inferiore me një objektiv të vetëm rikthimin e menjëhershëm në elitë. Pas 2 fazave të para ku cdo ekip do të luajë në total 18 ndeshje, 5 skuadrat e para të cdo grupi do të sfidojnë njëra tjetrën me sistem vajtje-ardhje për të luftuar për vendet e para ndërsa  5 të dytat e cdo grupi do të luajnë kundër njëra-tjetrës për të siguruar qëndrimin në Kategorinë e Parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency